Haber

KMÜ Başkanlığı’na getirilen Gavgalı göreve başladı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin (KMÜ) yeni Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı göreve başladı.

11 Ocak 2023 tarih ve 32070 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, fakülte dekanları, meslek yüksekokulları ve meslek yüksekokulları müdürleri tarafından karşılandı. ve rektörlük binasındaki idari personel.

Cübbesini giyerek göreve başlayan Rektör Gavgalı, akademik ve idari kadroyla bir araya geldi.

Karaman’ın tarihi, kültürü, doğası ve güzel insanlarıyla Anadolu’nun gözde şehri olduğunu ifade eden Gavgalı, Karamanlı bir akademisyen olarak bu güzel şehre ve ülkemizin en değerli varlıklarından biri olan KMÜ’ye hizmet etmenin haklı gururunu ve heyecanını yaşadığını söyledi. bu şehir.

Türkiye’nin en genç üniversiteleri arasında yer almanın yanı sıra değerli bir geleneğe ve birikime sahip olan KMÜ’nün bugüne kadar yakaladığı başarı çıtasını daha yukarılara taşımak için çaba sarf edeceğini belirten Gavgalı, şunları kaydetti:

“Bunun için gece gündüz çalışacağımızın bilinmesini isterim. Üniversitemiz, kentin kalkınmasında lokomotif olma görevini önümüzdeki dönemde daha da hissettirecektir. Karaman’ın kalkınmasına ve büyümesine katkı sağlamak” KMÜ şehri ile bütünleşik yapısı ile her alanda en değerli gündem maddelerinden biri olacaktır.Tüm kurum ve kuruluşlarla el ele vererek, birlik ve beraberlik içinde olan sevgili gençlerimiz için misyonumuzu en iyi şekilde yerine getirmek için çaba göstereceğiz. şehrimizin, ülkemizin ve geleceğimizin teminatıdır.Bu noktada en büyük gücümüz birlik, beraberlik ve kardeşliğimiz olacaktır.”

Konuşmasında üniversitenin tüm birimlerini ziyaret ederek mevcut eksiklikleri ve talepleri dinleyeceğini vurgulayan Gavgalı, “Tıp Fakültelerimiz ve Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği başta olmak üzere tüm akademik ve idari birimlerimizi gündeme getirmek için gerekli çalışmaları yapacağız. , daha iyi pozisyonlara.Üniversitemiz öğrencilerimiz ve Karaman adına daha aktif bir kurum olmalıdır.Çaba göstereceğiz.” dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu